Kurser og ERFAgrupper
Deltag i vores workshops og netværk for at udvikle jeres viden
Deltag i vores workshops og netværk for at udvikle jeres viden
Den Grønne Konsulenttjeneste tilbyder, i samarbejde med GLS-A, løbende forskellige kurser og webinarer.
GLS-A og Den Grønne Konsulenttjeneste udbyder sammen den obligatoriske arbejdsmiljøuddannelseUddannelsen er obligatorisk for medlemmer af en arbejdsmiljøorganisation (arbejdsmiljørepræsentanter og ledere).
Vi anbefaler, at alle ledere, som har personale og/eller drift ansvar har denne uddannelse. Dette sikrer, at alle kan bidrage til, at sikkerheden er i top og arbejdsmiljømål opnås.Uddannelsen er på tre dage. Dagene er fordelt på to sammenhængende dage og én dag ca. tre uger senere.
Næste gang uddannelsen afholdes er den 17.-18. september + den 9. oktober 2025.
Du kan tilmelde dig ved at klikke HER hvor du også kan læse mere om de praktiske oplysninger.
Husk du kan kontakte Rikke ved spørgsmål
I dag består mange arbejdspladser af op til fire generationer og den femte (Alfa’erne) står på spring. Generationerne strækker sig fra de ældste Baby Boomers til X, Y, Z’erne, som er de seneste, der er kommet på arbejdsmarked. Dette stiller helt særlige krav til lederne og deres ledelse, og for mange er det en udfordring.
Denne kursusdag får du både viden OG redskaber til hvordan du kan agere i hverdagen.
Dette kursus henvender sig til dig, som ønsker at blive klogere på:
Du kan tilmelde dig ved at klikke HER hvor du også kan læse mere om de praktiske oplysninger.
Kontakt Bill Vernegren for personlig rådgivning:
Telefon: +45 2013 8789
E-mail: bive@gls-a.dk
Kontakt Rikke Borgbjerg for personlig rådgivning:
Telefon: +45 2120 6740
E-mail: ribo@gls-a.dk
Kontakt os i dag på 2120 6740 eller book et møde her ⤵
Kontakt os i dag på 2120 6740 eller book et møde her ⤵